Fotografija.ba na facebook-u Fotografija.ba na twitter-u Fotografija.ba na Google+

Group Admins

Foto Oprema

Public Group zadnji put aktivan/na prije 1 mjesec

Stvari bez kojih se ne može. Fotoaparati. Objektivi. Dodatna oprema

Upozorenje za sve fotografe (44 postova)

← Group Forum   Group Forum Directory
  • Avatar Slika AlvinLee said 2 godine, 7 mjeseci ago:

Dragi prijatelji

Imao sam neki dan jako lose iskustvo sa firmom koja posluje u Banja Luci, radi se fotocentru!
    Trgovina kojoj sam ostavio jako dosta novca i pruzio svoje povjerenje, pokusala mi uvaliti polovnu istrosenu robu!

Narucio sam prosumerski fotoaparatic u namjeri da ce mi firma poslati
    novu robu sa garancijskim listom i racunom, kako bi roditeljima napravio fin poklon!
    Medjutim, aparatic koji je dosao bez racuna, izvan kutije kao i bez garancijskog listica bio je u teskom “izhabanom”stanju, do te mjere da vam moram dati detaljanj opis kako bi ste mogli stvoriti sebi sliku:
    -ogrebotine po tijelu
    -masne naslage koje su vise nego uocljive po modelu(kao da je neko burek jeo na njemu)
    -fizicko ostecenje ispod objektiva gdje se da primjetiti kroz udarac ulegnuce aluminijumske ovojnice
    -Staklo od objektiva je razmrljana prstom a unutrashnjosti leca je puna prasine koju bi jedino kod servisera mogao odstraniti.
    -Mehanizam za vracanje “Zoom in” ne funckionise bas najbolje i cesto se ne da vratiti u prvobitno stanje
    -Mehanizam za zatvaranje baterija nije dovoljno cvrst i prilikom svakog jaceg rukohvata za grip, baterije se oslobode!
    - I presao je senzacionalnih 700 fotografija

Sta reci!…

Reklamirao sam fotoaparat isti dan, gdje su mi nudili puno bolji model za iste novce ali jednostavno sam se razocarao
    u Fotocentar gdje sam raspitivajuci iskustva drugih fotografa sirom BiH dosao do jako losih informacija kroz koje definitivno
    povlacim bilo kakvu daljnu suradnju.

Morao sam vam ovo napisati u dobrobit svih fotografa koji su imali ili imaju namjeru da kupe nesto”NOVO” iz Fotocentra(Banja Luka)

Hvala

• Avatar Slika walter said 2 godine, 7 mjeseci ago:

ja sam jednom od njih narucio filter, uzasno su neprofesionalni, ne odgovaraju na mail, potrosio sam telefona, haman da sam mogo jos jedan filter kupiti, dok sam se nagodio sa njima, prije bi ga iz hong konga dobio…

alvine, kako si rijesio to, jesi li uzeo drugi ili su ti vratili lovu ?

confusion will be my epitaph
  • Avatar Slika nihad said 2 godine, 7 mjeseci ago:

Ja sam prosle godine pokusavao da kupim kod njih objektiv i pored brojnih telefonskih poziva (hocel se javiti ili nece) i dogovora i obecanja sa njihove strane, objektiv nikad nisu poslali. Cijena i nije bila tako mala oko 1000km i na kraju sam odustao od njih i nemam vise uopste nikakve namjere da ikad vise od njih ista pokusam da kupim, radije bih se uputio za Beograd i tamo kupio sta mi treba.
    Sta drugo reci nego totalno ne profesionalni i ne bih ih nikome preporucio .

@walter said:

Da ne grijesim dusu, jedino sto je profesionalno bilo od njih sto sam jako brzo dobio novac nazad, gdje su oni snosili sav trosak dostave!…

Mogu ti reci, da sam dobro prosao jer pricao mi je jedan fotoreporter iz Banja Luke da je od njih kupio Canon 40D sa pokvarenim Shutterom i nisu mu htjeli primiti reklamaciju, odbili su ga visestruko!

@nihad said:

Sta drugo reci nego totalno ne profesionalni i ne bih ih nikome preporucio .

Cuo sam nihade pricu od jednog fotografa koji garantuje da oni rade mutna posla i da su se vec duze vrijeme odcijepili od Fotodiskonta(Srbija).Nemaju vise poslovni prostor a od nedavno posluju iz porodicnog stana gdje ne dopustaju musterija pristup!

• Avatar Slika said 2 godine, 7 mjeseci ago:

@AlvinLee, imas jos jednu prodavnicu u B.Luci
    REFOT, oni su jako usluzni, i profesionalni sto se tice prodaje,ja sam kod njih uzeo svu svoju opremu.

• Avatar Slika nihad said 2 godine, 7 mjeseci ago:

@alvin said:
    Cuo sam nihade pricu od jednog fotografa koji garantuje da oni rade mutna posla i da su se vec duze vrijeme odcijepili od Fotodiskonta(Srbija).Nemaju vise poslovni prostor a od nedavno posluju iz porodicnog stana gdje ne dopustaju musterija pristup!

Ma odprilike i ja sam cuo isto to , jer imam jarana u Banja Luci i on je isao kod njih i uglavnom kaze meni on to je neka kuca u prizemlju pekara a oni su kao na spratu i on zvonio i nije niko izlazio na vrata. Ne kontam nikako te ljude, bukvalno ih molio da potrosim 1000km al izgleda da oni nisu bili zainteresovani da ih zarade.

Pitanje je sta oni uopste i imaju od te fotografske opreme.

• Avatar Slika denis071 said 2 godine, 7 mjeseci ago:

sve se svodi na nas balkanski mentalitet, daj da uzmem sada 500 KM i sta me briga. a da su poslovniji, mogli su uzimati pare godinama masi ljudi i biti sretni i zadovoljni. ovako su izvisili za sva vremena. imas li neka imena pa kada se pojavi neka nova firma da mozemo uporediti imena vlasnika i znamo sta ocekivati i cemu se nadati. za sada je nabavka direktno iz USA ili iz Srbije najjefintini i najlaksi nacin dolaska do opreme.
    tako sam htio nedavno naruciti masu objektiva i novi aparat iz biringbih. i posaljem mail da naurcujem neke sitne stvari, cisto da ih testiram i vidim kako su poslovni. nije bila neka velika vrijednost. nakon dva mjeseca obecanja da je oprema na putu i da ce stici svaki dan, snasao sam se na drugi nacin. naravno da ta roba nije nikada dosla. ali zbog te njihove “poslovnosti” su ostali bez love koju sam mislio kod njih ostaviti narucujuci objektive i novi aparat. kasnije mi je jaran koji poznaje vlasnika rekao da im je mala suma nebitna i ne rade nista po pitanju malih para. neka, njihova stvar ali sam zato aparat i objektive kupio na drugom mjestu, van BiH.

• Avatar Slika Sasa Janjusic said 2 godine, 7 mjeseci ago:

Problem nasih ljudi je sto uvijek cute… znas koliko ljudi je vjerovatno dobilo tako nesto… i nije vratilo… postoji i u ovoj drzavi zakon o zastiti potrosaca… treba ga malo cesce koristiti…

PS: Jeda svjez primjer od pije 2 dana:
    Momak i djevojka u supermarketu i kupili neke gluposti i kokosija jaja jedno ono pakovanje… i na radnica provlaci to kroz kasu… i baci ona jaja ko da su ne znam sta… i razbi se jedno… i ona nista… ni da kaze izvinite… ni donjecu vam druga… ma nista. Oni gledaju, jos djevojka htjede nesto da kaze, al momak kaze, de nemoj, ajd jebes jedno jaje…

Nije to jebes jedno jaje… nego stvar principa… nece niko da me jebe za moje pare… koje, narocito u ovoj drzavi ne padaju s’ neba nego se krvavo zarade…
    Treba poceti biti bezobrazan, zaliti se, trazidi drugo, vracati… dok malo ne nauce kako treba da se ponasaju sa kupcima…
    A za ovaj tvoj konkretan slucaj… trazio bih im i svoje pare i odstetu… sto si cekao… sto su pokusali da te prevare.. i sl.. ganjao bi do suda u strazburu

PS: Izvinjavam se na nekim “neprikladnim” izrazima… al iznerviram se svaki put kad cujem/vidim nepravdu…

Vi vidite stvari i pitate “ZASTO”, a ja sanjam o stvarima kojih nije ni bilo i pitam “ZASTO NE”?

http://www.facebook.com/sasajanjusic

hvala na ovim informacijama, baš sam ovih dana planirao od njih naručiti neki telac, ali nakon ovih razočaravajućih podataka, idem negdje drugo. svaka čast dečki,

“If I could tell the story in words, I wouldn’t need to lug around a camera.” – Lewis Hine

Fotocentar je poznat po neprofesionalnosti, neozbiljnoscu itd. itd…

Mislim cak da vise i nemaju poslovni prostor, vec kako neko gore rece, rade od kuce…. A radno vrijeme i ne postoji, ocigledno da rade kad im se cefne :)

U svakom slucaju ko odluci da od njih nesto kupi nece se dobro provesti…

Toplo preporucujem Refot BH

Dejan Đurić — Fotograf, Web dizajner. http://dejandjuric.com/
  • Avatar Slika almiro said 2 godine, 7 mjeseci ago:

Ma sve je to “u pet deka”. Ja sam u COMTRADE-u (ALTA) nabavio glavninu opreme ali kad sam recimo kupovao blic, dosao je onako go, bez filtera, futrole i ostalog sto se navodi da dolazi u kompletu. Helem, kad sam ih pitao sta je s tim oni se prave ludi, kao ne znaju oni uopce da to dolazi u kompletu. Srecom, sve dobro funkcionise do sada a inace bi ih ganjao do Starsbourga. Ali sta je tu je, balkanska posla. Nemamo mi jos prave instrumente borbe protiv takvih nesavjesnih prodavaca.

• Avatar Slika danko said 2 godine, 7 mjeseci ago:

Ovo što čitam ovdje mi je potpuna novost. Prošle godine (sredinom i u decembru) kod njih sam uzeo dva objektiva i nemam nikakvih primjedbi ni na dostavu ni na komunikaciju. Objektivi su ispravni, a Fotocentar mi je bio najpovoljnija varijanta u BiH, kada se uporede cijene s drugima – i do 10% su jeftiniji. Eh sad, šta je alternativa? Kupovina u Srbiji s dostavom u BiH? U Hrvatskoj su cijene, vjerujem, dosta više. A uz sve ovo ide i pitanje garancije. Dakle, ja se u Fotocentru BL dosad nisam “opekao”, što, sudeći prema ovim postovima iznad, ne znači da neću. Sad mjerkam još jedan objektiv i tripod, pa ako imate još kakvu radnju da mi preporučite, bujrum.

Evo dobre alternative,nedavno mi je prijatelj rekao da su bolji cak i od srbije…
    Zastupnici su tamrona u Sloveniji,nekad hoce da salju nekad nece,
    zavisi od posla.Pravo su jeftini http://www.fotobesenicar.com

World is my studio

@boombarder said:
    Sasa, ne treba covjek da cuti, treba biti bezobrezan i kulturno odbiti svaku novu poslovnu suradnju tj. kupoprodaju sa ne profesionalnim trgovcima koji definitivno nisu svjesni posljedica!

Jedno jaje, je kao kap vode na vreo kamen, ali od jedne kap stvori se brzo velika kolicina i samim tim si u pravu da treba stati jednom takvim ljudima u kraj!

Ja sam ih dovoljno kaznio sto sirim informaciju o njihovoj ne profesionalnosti u poslovanju, a isto tako ne zelim da moji prijatelji, a tu smatram sve ljude koje vole fotografiju kao ja, da ne nasjednu na takve budaletine, a nadam se da ce te i vi svi isto ciniti radi dobrobit svih nas koji iz usta odvajamo kako bi sebi priustili kvalitetnu opremu! :)

© FOTOGRAFIJA.BA 2008 - 2014 // Best of F.ba // Impressum // Osnovni pojmovi // Pravna pomoć // Uslovi korištenja // Registracija // Marketing // ispod haube WordPress i BuddyPress
Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača. Sve fotografije su isključivo vlasništvo njihovih autora.